Jak ošetřit ploty a pletivo, aby vydržely desítky let?

Zaujal vás titulek tohoto článku? Pak nejspíš sháníte perfektní úpravu plotu okolo svého domu či pozemku, nebo jste dodavatel či výrobce plotového programu… 

poplastované pletivo materiálom Pulron

poplastované pletivo termoplastom Pulron

Pokud dodáváte ploty a pletiva svým zákazníkům, určitě jste machři na návrhy plotů, umíte je spočítat pro každý pozemek, přivézt na místo, postavit… A pokud si zakládáte na spokojenosti klientů a dobré pověsti, nejspíš nabízíte i pravidelný servis.

A tady dochází na lámání chleba!

Podle zvolené finální úpravy povrchu plotů a pletiv můžete mít rozladěné zákazníky, kteří vás na servis volají co chvíli. Nebo máte spokojené zákazníky, kterým váš plot vydrží desítky let. A právě druhá skupina je pro vaši dobrou pověst zásadní. 

 

 

 

 

Termoplastické práškové barvy k vašim službám

 

Všestranná ochrana kovů (tedy nejen proti korozi) je naší misí přes deset let. Možností, jak upravit zinek, ocel i další kovy známe poměrně dost. 

Ale jak životnost – třeba plotu nebo branky – prodloužit několikanásobně?

Kov můžete ochránit proti korozi, mechanickému poškození a dalším nepříznivým vlivům termoplastickými práškovými barvami. 

Lze je použít na svařované síte, dekorační pletivo i to lesnické. Ale také na chovatelské pletivo,  rošty a klece pro králíky nebo slepice, okrasné ptactvo atd. A termoplastické práškové barvy rovněž perfektně ochrání kované ploty, brány a branky.

poplastovane pletivo termoplastom PULRON


Ochrana pletiva, plotů a branek nejen proti korozi

 

Termoplastické práškové barvy drží na kovu pevně, neolupují se, dokonale kryjí svary. Jsou dokonale pružné a díky tomu nepraskají. S přehledem zvládají náročný exteriér. Kromě ochrany proti korozi poskytují vysokou mechanickou odolnost proti oděru a poškrábání. 

 

poplastovaný plot  termoplastom Pulron  20191108_15134020191108_151559

V kostce mají termoplastické práškové barvy hlavně tyto výhody:

  • výborná odolnost vůči přírodním živlům (vodě, silnému mrazu, UV záření),
  • vysoká odolnost vůči chemikáliím, zimní posypové soli i zvířecím exkrementům,
  • zdravotní nezávadnost (tj. neobsahují těžké kovy, VOC ani ftaláty),
  • povrch velmi příjemný na dotyk a dokonalé krytí svarů a hran
  • a samozřejmě dlouhodobá antikorozní ochrana (nejvyšší stupeň ochrany M5, tj. průmyslově-mořská atmosféra) 

 

Jak termoplastické práškové barvy na plot nanést?

 

Snadno. Máte hned dvě možnosti: fluidně a elektrostaticky

Nanášení antikorozní barvy ve fluidní vaně je skvělé hlavně proto, že barvu využijete na 100 %. Výsledný povrch je krásně hladký a vypadá dokonale. 

Pokud máte vlastní práškovou lakovnu nebo si plot necháváte barvit externě, termoplastické práškové barvy lze nanést elektrostatickou nebo elektrokinetickou pistolí

Na obě metody doporučujeme barvu PULRON. Její výhodou je např. menší tloušťka vrstvy. Také můžete flexibilněji měnit barvu nebo její odstín. (Potřebujete-li extra vysokou mechanickou odolnost proti oděru a poškrábání, zvolte tvrdší verzi barvy Pulron.)  

 

A co případné opravy? 

 

Co je na termoplastických práškových barvách dalším příjemným benefitem, je snadná opravitelnost. Pokud by někde došlo k poškození povrchu, nemusíte plot nikam složitě převážet. Stačí barvu v poškozeném místě zahřát a nanést novou. Díky tomu lze opravy opakovat prakticky donekonečna.

Ať už jste prodejce plotů a pletiva, nebo soukromá osoba a chcete dlouhodobou spolehlivou ochranu proti korozi na plot či bránu, nebojte se na nás obrátit. Moc rádi vám pomůžeme radami o povrchové úpravě kovů nebo vám termoplastické práškové barvy rovnou i dodáme!