Dokonalá ochrana dětského hřiště ve školce i městském parku

detske ihriskodetské ihriskoKaždé správné město i menší obec myslí i na své nejmenší občany! Ti nejvíc ocení dětské hřiště, kde se dá pořádně vyřádit. Jejich rodiče samozřejmě taky, protože zdravě unavené děti jsou šťastné děti. Ať už jste ředitelem školky, školy nebo údržbu dětského hřiště řeší vaše radnice: kovové prolézačky, houpačky, lavičky, odpadkové koše, zábradlí i plot je nutné ochránit před korozí a dalšími nepříznivými vlivy okolí. 

 

Městský mobiliář od dětských plácků po lavičky v parcích dostává tradičně „pořádně zabrat“. Venkovní vybavení je vystaveno v našich podmínkách všem myslitelným nepříznivým vlivům.

Dětská hřiště i další městský mobiliář potřebujete ochránit nejen před ostrými zuby koroze. V našem podnebném pásu se kovové vybavení musí umět popasovat také s teplotami pod nulou a agresivní posypovou solí, v létě naopak s tropickými hodnotami a silným sluncem. Kromě toho je Česká republika zemí psů a koček, takže lavičky a spol. musí zvládat i zvířecí „značkování“.

Často lidé řeší jen to, jak ošetřit městský mobiliář před rezavěním. Ale potřebujete ho kromě koroze ochránit v první vlně i před:

 • UV zářením,
 • mrazem, deštěm, sněhem,
 • zvířecími exkrementy,
 • zimní posypovou solí.

A hlavně nemuset natírat znovu každé dva roky…

Ochrana proti korozi je záludná v tom, že na trhu existují různé možnosti povrchové úpravy kovů. Kterou zvolit? Hotová rozhodovací paralýza. Doporučujeme vám jednoznačně termoplastické práškové barvy. My máme výborné zkušenosti se značkou PULRON ( (a také pozitivní recenze od zákazníků).

Kromě toho, že termoplastické práškové barvy Pulron chrání spolehlivě proti korozi, UV a tak dále, mají tyto plusy:

 • Nepotřebují základní nátěr, nevyžadují fosfátování.
 • Už při jednom nástřiku poskytnou silnější nátěr.
 • Nevadí jim ani styk s chemickými látkami.
 • Vynikající ochrana proti korozi převyšuje ostatní systémy.
 • Jsou vysoce odolné proti oděru, jsou pružné.
 • Vhodné pro styk s potravinami i pitnou vodou!
 • Neobsahují žádné těžké kovy, VOC, ftaláty.
 • Jejich tepelná odolnost je úctyhodná: od -70 °C do + 80 °C.
 • Jsou hygienické – žádný růst plísní a hub…

 

Jak antikorozní barvy nanášet?

Zaujali jsme vás? Pak vás nejspíš zajímá, jakým způsobem termoplastické práškové barvy nanést. Určitě elektrostaticky

U tak exponovaných předmětů, jako jsou lavičky, dětské atrakce nebo třeba zábradlí a odpadkové koše ve městech, je zásadní také toto: musí odolat nárazům, graffiťákům, pokusům o odstranění, seškrábání, odloupnutí. Pulron zůstává pevně na kovu. Vytvoří kolem kovu ochranný obal. Bariéru, která nepropustí ani žádnou páru či kapalinu.

Zvlášť pro různé prolézačky a žebříky je možné zvolit větší hrubost povlaku – pro ještě lepší pocit při dotyku a také lepší tlumení nárazů. Je ideální na ostrých hranách a svarech, protože tloušťka povlaku je silnější.

Pulron je nepřekonatelný v délce životnosti. Nehrozí vám, že byste museli co dva roky prolézačky nebo houpačky znovu natírat. Jde o nejvyšší stupeň ochrany před korozí M5 (průmyslově-mořská atmosféra).

A kdyby se přece jen některá část poplastovaného plotu nebo prolézačky poškodila? I když se výjimečně povlak na některém místě naruší, není třeba řešit celý předmět. Nemusíte ho pracně montovat a vézt do práškové lakovny a zpět. Prostě opravíte jen poškozenou část – přímo na místě. A hlavně můžete provádět opravy opakovaně, v podstatě donekonečna.

Jak na opravu termoplastické práškové barvy?

 1. Nahřejete povrch (hořákem nebo teplovzdušnou pistolí).
 2. Povrch se vlivem tepla roztaví.
 3. Nanesete novou vrstvu a máte hotovo!

Při lezení po prolézačkách a dalších překážkách se zvlášť u menších dětí občas stane, že se kov dostane do kontaktu s jejich ústy. Nevadí, složení termoplastického prášku je velmi šetrné. Neobsahuje VOC, TGIC, změkčovadla, izokyanity, halogeny ani těžké kovy.

 

A jaké vyberete barvy?

Pulron je plně UV odolný, takže si zachovává atraktivní vzhled, barvu i lesk celá desetiletí. Pro mobiliář dětského hřiště určitě zvolte veselé barvy, ať mají děti i za pošmourných dní při hraní barevné zážitky. Tým Icosa má pro vás velkou nabídku barev a odstínů.

Nejen s výběrem barevného odstínu vám navíc moc rádi poradíme.