Prášková barva pro elektrostatické nanášení

povrchová úprava termoplastom - elektrostatickyTermoplastická prášková barva na povrchovou úpravu kovů byla speciálně vyvinuta pro poskytnutí dlouhodobé odolnosti v exteriéru a na všeobecné použití. Je založena na modifikovaných polyolefinech.

Co jsou termoplasty?

Wikipedia definuje „Termoplasty“ jako plastické materiály, které jsou při určité teplotě lehce tvarovatelné a po ochlazení se vrátí do pevného stavu. Tento proces je reverzibilní – po ochlazení je lze opět zahřátím převést na taveninu a tvarovat.

Práškové lakování nebo termoplastické lakování? Toto jsou nejdůležitější rozdíly

  •  Termoplast nevyžaduje před nanesením žádný základní nátěr nebo primer pro zvýšení přilnavosti. To urychluje proces aplikace.
  • Termoplasty se mohou nahřát a roztavit mnohokrát, což umožňuje v případě potřeby vytvořit mnohem tlustší povlaky. Opětovný přestřik zcela eliminuje případné chyby.
  • Termoplastické povlaky nepraskají a neolupují se během užívání. Povlak výborně drží na kovu a poskytuje dlouhodobou ochranu.
  • Termoplastické povlaky nevyblednou ani neztratí lesk ani při dlouhodobém vystavení UV záření. Už žádné vyblednutí nebo ztráta lesku vašich výrobcích na slunci!
  • Termoplastiký povlak lze snadno opravit kdekoliv. Stačí mít k dispozici zdroj tepla a špachtli.