Protikorozní ochrana na kovy všeho druhu

Hledáte spolehlivou ochranu proti korozi? Tradiční povrchové úpravy v mnohém převyšuje termoplastická povrchová úprava kovů. Jste skeptičtí? Pomýšleli jste spíš nad pozinkováním nebo jinou úpravu? My v ICOSA máme už tolik zkušeností s termoplastickými práškovými barvami na kovy, že o jejich super schopnostech přesvědčíme i vás…

 

Aplikace protikorozní ochrany termoplastickými povlaky 

Termoplastický povlak vytváří v podstatě 100% bariéru proti vodě a parám, ale také proti agresivním látkám jako kyseliny, sůl, mořská voda. 

Na termoplastických práškových barvách je sympatické, že je můžete použít prakticky na jakékoli typy kovových předmětů. Malé, obří, z jednoho kusu i členité předměty s mnoha sváry… Je to i díky tomu, že podle typu a velikosti kovového předmětu lze zvolit hned ze 3 způsobů aplikace:

  1. Běžnou elektrostatickou aplikační pistolí v každé práškové lakovně.
  2. Fluidním máčením, kdy se kov nahřeje a ponoří do barvy.
  3. Plamenem – mobilním zařízením Gladiátor – v jednom kroku se nahřívá kov a podává termoplastický prášek.

 

U nás v ICOSA vám s ochranou proti korozi rádi poradíme. Máme zkušenosti s termoplastickými práškovými barvami jako Icorene, Rilsan,  ale nejvíc doporučujeme značku PULRON. Máme s ní sami výborné zkušenosti a potvrzují je ohlasy našich zákazníků.

Pro jaké odvětví průmyslu protikorozní ochranu hledáte?


Ochrana proti korozi ve stavitelství

Pulron a podobné termoplastické povlaky využijete v inženýrství, v průmyslovém i vodním stavitelství. Jsou ideální na kluzné trny a kotvicí tyče pro komunikaci, sloupy veřejného osvětlení, výčet je v podstatě nekonečný. Takto ošetřené kovové předměty odolají poté na dlouhé roky kyselým dešťům, zvířecím exkrementům, UV záření i chemickým látkám…  Mají nejvyšší stupeň korozní ochrany M5 (průmyslovo-mořská atmosféra).


Ochrana proti korozi v elektroprůmyslu

Protikorozní ochrana a elektroizolační vlastnosti v jednom! Přesně to vám zajistí termoplastické povlaky. Ať už potřebujete ošetřit nosiče, konzoly, skříně baterií a autobaterií… 


Protikorozní ochrana kovů na bílé technice

Koše v lednicích, mrazničkách nebo myčkách nádobí vyžadují speciální ochranu před korozí. Tyto kovové předměty musí zvládnout mínusové nebo naopak vysoké teploty, prakticky neustálé vlhko a navrch ještě čisticí chemii. Jen termoplastické povlaky odolají takto náročnému prostředí. A co je zásadní – jsou přesně ty pravé na kovové předměty, které přicházejí do styku s pitnou vodou nebo potravinami. Neobsahují těžké kovy, VOC, ftaláty ani jiné zdraví škodlivé látky. 

Zajímají vás i další oblasti, kde lze termoplastické povlaky aplikovat?

 

 

závesný strešný systém batery boxes