Pogumování kovů = ochrana kovů na max

Pogumování kovů je osvědčený způsob povrchové úpravy kovů proti korozi. (Možná znáte jako poplastování kovů.) Ale nejen to. Chrání kov před vodou, solí i agresivními chemikáliemi. 

Pogumování kovů navíc poskytuje ochrannou vrstvu před mechanickým poškozením, nárazům, oděru. Pogumovaný povrch je přitom flexibilní, neolupuje se, na kovu drží pevně. A i po letech vypadá hezky, v bezvadném stavu. 

Proto nachází využití v automobilovém průmyslu a tam, kde je potřeba velká pružnost a roztažnost povrchu. A také na drátěný program, různá madla a předměty, které člověk chytá rukama, protože pogumované kovové části jsou příjemné na dotyk. Místo studeného kovu evokují pocit tepla. A co je zásadní – pogumování kovů přichází ke slovu tam, kde je zapotřebí elektroizolace, případně spolehlivá chemická odolnost. 

Navíc pogumování kovů odolává mínusovým teplotám až do působivých -70°C.

pogumování kovů

pogumování kovů

 

Pogumování kovů termoplastickým práškem

Bojíte se, že se přece jen někde povrch poškodí? Pokud se to zcela výjimečně stane, je tu další příjemná vlastnost, kterou na termoplastickém povlaku oceníte: snadná opravitelnost. Poškozený povrch opravíte jednoduše opětovným nahřátím. Povrch se roztaví, v případě potřeby se přidá nový prášek a poškozené místo se dokonale zacelí. 

A tím se dostáváme k aplikaci. Pogumování kovů se realizuje pomocí polyetylenového prášku nebo termoplastického prášku z modifikovaných polyolefinů. 

 

Pogumování kovů je možné realizovat hned třemi způsoby:

  1. Elektrostaticky – aplikační pistolí v práškové lakovně. 
  2. Fluidně – máčením ve fluidním lůžku.
  3. Plamenem – pogumování mobilním zařízením Gladiátor. 

U nás v ICOSA s.r.o. vám dodáme nejkvalitnější termoplastické prášky na pogumování kovů pro všechny uvedené způsoby nanášení a rádi vám poradíme i se samotnou aplikací.