Má vaše prášková lakovna v repertoáru to nejlepší?

Práškové lakování je díky své jednovrstvové povrchové úpravě velmi oblíbené mezi lakovnami i jejich zákazníky. Proto prášková barva na kov patří k nejoblíbenějším barvám současnosti. Jsou praktické a když je správně skladujete, vydrží vám celé roky. 

 

Na českém a slovenském trhu jsou stále relativní novinkou termoplastické práškové barvy. Už je vaše lakovna nabízí? Je to dobrá příležitost získat náskok před konkurencí, která je nevyhnutelně také objeví. Přinášíme vám v kostce shrnutí, proč termoplastické práškové barvy určitě zahrnout do vašeho repertoáru. 

elektrostatické nanášanie termoplastických práškových farieb

Elektrostaticky i elektrokineticky

Termoplastické práškové barvy můžete aplikovat klasickou elektrostatickou (korona) pistolí nebo elektrokinetickou (tribo) pistolí.

Výsledný termoplastický povlak je odolný vůči mechanickému poškození, čisticím prostředkům, chemickým látkám, kyselinám, roztokům, soli a exhalacím v ovzduší, praskání při namáhání i nepříznivém počasí. Povrch má na kovu výbornou přilnavost, poskytuje velmi dobrou otěruvzdornost a nárazuvzdornost.

 

Snadný postup aplikace

Kov je třeba před nanesením termoplastické práškové barvy tradičně odmastit. Zvýšíte tím životnost povrchové úpravy. Poté nastříkáte barvu na studený kov rozptylovou pistolí. Po nastříkání se kov nahřeje v peci při teplotě od 180 °C do 210 °C na 10-25 minut. Tloušťka vrstvy je od 180 do 200 mikronů. 

Nemusíte se bát poškození vašeho zařízení. Tyto barvy mají jemné mletí, které je bezpečné pro všechny typy aplikačních pistolí. Nastavení technologie je téměř stejné, dokonce se dá ušetřit – díky kratším vypalovacím časům, nižším vypalovacím teplotám – ušetříte na energiích. 

Z kvalitních termoplastických práškových barev doporučujeme třeba PULRON. Garantuje dlouhou životnost povrchové úpravy. Je vhodný na železo, hliník, zinek, ocel atd. Výsledný povrch násobně překonává v exteriéru životnost tradičních povrchových úprav, navíc je ekologicky zcela nezávadný. 

pulron

 

Vlastnosti termoplastických práškových povlaků Pulron

Termoplastické práškové barvy jako Pulron mají mnoho výhod, vás by mohly zajímat tyto:

 

  • Složení, které je naprosto vstřícné k životnímu prostředí – neobsahuje VOC, TGIC, změkčovadla, isokyanáty, halogeny, žádné těžké kovy.
  • Jsou zcela odolné vůči UV záření: atraktivní, barevně stabilní povrch vydrží desetiletí.
  • Navržené pro aplikace v náročném mořském prostředí – jde o nejvyšší stupeň ochrany před korozí M5 (průmyslově-mořská atmosféra): odolné vůči korozi i při dlouhodobém vystavení soli, vodě, písku, slunci.
  • Hygienické: pomalá rychlost růstu plísní a hub ve srovnání s jinými povlaky.

^1428115B2810F505842ED4BAFEF95D33C99BF5AF252B10887A^pimgpsh_fullsize_distr