Termoplastický prášek na poplastování kovů

Poplastování kovů je osvědčený způsob povrchové úpravy kovů proti korozi. Chrání kov vůči vodě, soli a chemikáliím. Poplastování kovů navíc poskytuje ochrannou vrstvu před mechanickým poškozením, nárazům, oděrem. Poplastovaný povrch je flexibilní, neloupe se, pevně drží na kovu. Poplastování kovů se realizuje pomocí termoplastického prášku.

Typy prášků na poplastivání kovů:

– Polyethylenový prášek
– Termoplastický prášek z modifikovaných polyolefinů
– Polypropylenový prášek
– Polyamidový prášek

Všechny tyto typy prášků na poplastování kovů dodává společnost ICOSA s.r.o.

Poplastování kovů – jak realizovat?

Poplastování kovů je možné realizovat třemi způsoby:

1. Elektrostaticky - aplikační pistolí v práškové lakovně. Na studený kov se prášek elektrostaticky přilne a poté se nahřeje v peci, kde se roztaví.

2. Fluidně – fluidním máčením. Zahřátý kov se ponoří do fluidního lože a vlivem tepla se roztaví.

3. Plamenempoplastování mobilním zařízením Gladiátor. Zařízení nahřívá kov a zároveň podává prášek, který se na kovu natavuje.

ICOSA s.r.o. dodává termoplastické prášky na poplastování kovů pro všechny uvedené způsoby nanášení.

Využití poplastování kovů v praxi

Poplastování je způsob jakým chráníte dlouhodobě kov proti korozi v interiéru i exteriéru. Poplastování se využívá při drátěném programu, oplocení, dále na poplastování palet v automobilovém průmyslu, poplastování kovových součástí na stavbách například do betonu, poplastování střešních prvků atd. Poplastování kovů odolává i minusovým teplotám až do -70 ° C.

Poplastování kovů – údržba

Vynikající vlastností, kterou disponují termoplastické povlaky je jejich opravitelnost. Poškozený povrch se dá opravit opětovným nahřáním. Povrch se roztaví, pokud je nutné přidá se nový prášek, zacelí se a po vychladnutí je opět funkční.